20 Ocak 2022 Perşembe
Vivo çıkarılabilir kameralı telefon peşinde

Vivo çıkarılabilir kameralı telefon peşinde

Vivo Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaptı ama pekte ses getirmedi. Bunun sebebi nedir bilinmez ama yanlış yönetim bunun tek sebebi gibi görünüyor. Bugün ortaya çıkan bir tasarıma bakarsak Vivo akıllı telefon pazarında gerçek anlamda devrim yapmaya hazırlanıyor…

Bugün ortaya çıkan bir haber ile birlikte Vivo kamera tarafında bir devrim yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Peki bu yenilik ne?

Akıllı telefon pazarında son dönemde tüm telefonların birbirine benzediği bir dönemden geçiyoruz. Bu noktada şirketlerin özelleşme sürecinde yazılımları ile öne çıkmaya çalıştıklarını görüyoruz. Vivo ise bugün ortaya çıkan bilgilere göre yine imkansızın peşinde. Zira bugün sızan bilgilere göre Vivo kamera tarafında büyük bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bu tasarım Vivo tarafından hayata geçirilmeye hazırlanıyor. Çinli kaynak Mydrivers, Vivo‘nun çıkarılabilir kamerası olan yeni bir konsept telefon üzerinde çalıştığını resmen açıkladı. Bu tasarım, 2020 Red Dot Tasarım Konsept Ödülü‘nü kazandı. peki telefon nasıl görünecek?

Peki bu yapı ne işe yarayacak?

Öncelikle böyle bir kameranız varsa; bebek kamerasına, GoPro gibi ürünlere ihtiyacınız kalmıyor. Bir bisiklet tutukunuysanız; kameranızı telefondan çıkartıp kaskınıza takıp tüm detayları çekebileceksiniz. Ev içi güvenlik tarafında hem bebeğiniz hem de evcil hayvanlarınız için bu kamera ciddi anlamda işe yarayabilir. Hatta bu kamerayı güvenlik için bile kullanabilirsiniz. Ayrıca “gizli kamera” olarak da bu kamera kullanılabilir.

Bu tasarım gerçek olur mu bilemiyoruz ama bu tarz bir yapının ciddi anlamda alıcısı olabilir. Dünya üzerinde satılan GoPro sayısına bakarsanız bu kameraları birçok kişinin alacağını da varsaymak mümkün. Bakalım Vivo bu ürününü satışa sunabilecek mi?

Vivo Türkiye mi? Sanıyoruz Andy reis uykuda…