20 Ocak 2022 Perşembe
Vivo X60 mı dediniz? Peki kendisi nasıl osun?

Vivo X60 mı dediniz? Peki kendisi nasıl osun?

Vivo’nun rekortmen telefonu Vivo X50 ve Vivo X502 Plus için geri sayım yaparken bugün Çin pazarında bir anda Vivo X60 ortaya çıktı. Peki telefon bize ne sunacak? Donanım n e olacak? Tüm detaylar bu haberde…

Herkesin merakla beklediği Vivo X50 daha ülkemiz pazarına gelmeden bugün bir anda Vivo X60 ortaya çıktı. Peki telefon bize ne sunacak?

Akıllı telefon pazarında pandemi sonrasında oldukça hareketli bir dönem yaşanıyor. Kullanıcıların amiral gemisi telefonlar yerine, amiral gemisi özellikli orta üst segment cihazlara yöneldiklerini görüyoruz. Vivo‘da bu noktada rakiplerinin önüne geçebilmek için elinden gelen tüm çabayı ortaya koyuyor. Vivo X50 ve Vivo X50 Plus bu noktada üreticinin elini ciddi anlamda güçlendiren modeller oldu. Özellikle DxOMark puan sıralamasında üçüncülüğe yükselen ve dünyanın ilk gimball efektli telefonu olan Vivo X50 Plus oldukça merak ediliyordu. Ediliyordu diyoruz zira bugün Çin’de bir alışveriş merkezinde Vivo‘nun yeni nesil telefonu Vivo X60 reklamını gördük.

Çinli kaynakların yaptığı haberlere göre Vivo kısa süre içinde yeni mucizesini bizlere sunacak. Daha önce Bluetooth SIG sertifikasında ortaya çıkan telefonun Snapdragon 76G yonga seti, 33W hızlı şarj desteği, Android 10 işletim sistemi ve 8GB RAM gücüne sahip olacağını biliyoruz. Bununla birlikte Vivo X60s 5G modelinin de pazara sunulacağı belirtiliyor. Bununla birlikte bir de lite modeli karşımıza çıkabilir.

Süper Stabilizasyon adı verilen bir donanıma sahip olacak yeni nesil Vivo X60‘ın kullanıcılar tarafından kısa sürede bitirilmesi bekleniyor. Zira son dönemde Vivo oldukça ilginç satış rakamlarına ulaşıyor. Bildiğiniz üzere Vivo Türkiye pazarında da satışta olan bir üretici ama kendisinden daha haber alamadık.