20 Ocak 2022 Perşembe
iQOO 5 ve iQOO 5 Pro ortaya çıktı! Geliyorlar

iQOO 5 ve iQOO 5 Pro ortaya çıktı! Geliyorlar

Mobil pazarda ciddi bir inovasyon ortaya koyacak iQOO 5 bugün resmen ortaya çıktı…

Bir süredir dedikoduları ortada dolaşan iQOO 5 ile ilgili bugün net bilgiler Weibo sosyal ağında ortaya çıktı. Özellikler çok feci…

Vivo‘nun alt markası ya da üst markası; artık nasıl konuşlandırırsanız iQOO yeni telefonlarını pazara sunmaya hazırlanıyor. iQOO 3 serisi ile oldukça iyi bir başarı yakalayan ve iQOO U ve iQOO Z modelleri ile de orta segment pazarına hızlı bir giriş yapan Çinli üreticinin yeni telefon serisi iQOO 5 bugün ilk kez Çin’de ortaya çıktı.

Weibo’da detayları paylaşılan iQOO 5‘in teknik detayları oldukça iyi olacak gibi görünüyor. Zira bu telefonda 120W hızlı şarj desteği resmen kullanılacak. Bu OPPO‘nun tanıttığı bir teknolojiydi ama Vivo ve OPPO kardeş üreticiler olduğu için bu teknoloji ilk kez Vivo yani iQOO tarafından kullanılabilir.

Bununla birlikte telefonda Samsung üretimi 50 megapiksel yeni nesil ISOCELL GN1 sensörü kullanılacak. Zoom tarafında da iddialı bir telefon olacak iQOO 5‘in Snapdragon 865 ile geleceği söyleniyor. Bazı Çinli kaynaklar ise iQOO 5‘in Snapdragon 865+ ve Pro modelinin de Snapdragon 865 kullanacağını söylüyor. Yani Pro modelinde daha düşük bir yonga seti kullanılacak. Bunun da sebebinin Pro modelinin Redmi K30 Pro karşısına konuşlanacak olması olarak gösterilebilir.

Telefonun fiyatının ise çok agresif olacağı belirtiliyor. 800 dolar seviyelerinde bir telefon görebiliriz. Bu da Çin pazarını ciddi anlamda karıştırabilir…