20 Ocak 2022 Perşembe
Vivo orta segmente Y12 2020 modeli ile adeta kafa atacak!!!

Vivo orta segmente Y12 2020 modeli ile adeta kafa atacak!!!

Çinli teknoloji devi Vivo, Google Play Konsol listesinde sızdırılan bilgilere göre, yakında Y12 2020 modelini piyasaya sürecek.

Akıllı telefon üretiminde hız kesmeyen Vivo, Y70s modelinin hemen ardından, şimdi de Y12 2020 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Son zamanların yükselen yıldızı Vivo, akıllı telefon üretiminde hız kesmiyor. Çinli şirket orta segmentte Y70s modelini piyasaya sürmeye hazırlanırken, bununla beraber giriş seviyesine de yeni bir  üye eklemek için yoğun mesai yapıyor. Google Play Konsol listesinde sızdırılan bilgilere göre Vivo Y12 2020 modeli, çok yakında giriş seviyesinde yerini almaya başlayacak.

Diğer adıyla Vivo V1926 olarak da adlandırılan bu cihaz; Gücünü Snapdragon 665 yonga setinden alacak ve 4GB‘lık bir RAM ile desteklenecek.  Bildiğiniz üzere şu an piyasada bulunan giriş seviyesi cihazların çoğunun kalbi, Snapdraon 665 işlemcisi ile atıyor. Anlaşılan o ki, Vivo Y12‘nin kalbi de bu yonga seti ile atacak.

Google Play Konsol listesinde sızdırılan bir diğer özellikte cihazın ekran özelliği. Görünüşe göre Y12 2020 modeli, 720 × 1544 çözünürlüğe sahip, HD + bir ekran ile gelecek; Tabi Vivo bu çözünürlükleri biraz  daha yüksek tutsa hiç fena olmazdı. Bunun yanı sıra cihazın ekranı, tıpkı günümüz modası gibi damla çentikli bir tasarıma sahip olacak.

vivo-y12

Son olarak Konsol listesi, cihazın yazılım özelliklerini de ortaya koyuyor. Vivo Y12, piyasaya sürülürken  Android 10 tabanlı  Funtouch OS arayüzü ile karşımıza çıkacak. Ancak cihazın tanıtım tarihine kadar yeni bir güncelleme yayınlanırsa, Çinli şirket muhtemelen bu telefonu yeni çıkan sürüm ile  birlikte tanıtacaktır.

Şu ana kadar cihaz hakkında tüm bildiklerimiz bu kadar. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.