20 Ocak 2022 Perşembe
Vivo V2024A geliyor! Şimdi diğerleri düşünsün!

Vivo V2024A geliyor! Şimdi diğerleri düşünsün!

BBK Electronics bünyesinde akıllı telefon ve diğer teknolojik ürünleri bizlerle buluşturan Vivo, orta segmentteki Y50’nin ardından bu kez de V2024A modeli ile GeekBench testlerinin tozunu aldı. Peki yeni üst seviye Vivo neler sunacak? Rakipleri ne kadar korkutacak?

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Vivo, hızını alamamış olacak ki GeekBench testlerinde yeni V2024A modelini test etti! Üst segment çeşitlenmeye devam ediyor!

Dur durak bilmeden yeni cihazlarını piyasaya süren Çin merkezli Vivo, global pazara sunacağı Y50‘nin ardından şimdi de yep yeni bir amiral gemisi üzerinde çalışmaya başladı. Son olarak üç ay önce Nex 3S 5G ile üst segmente renk katan şirket, şimdi de GeekBench testlerinde karşımıza çıkan V2024A model numaralı cihazıyla haberlerimize konuk oldu. Peki Vivo V2024A testlerde hangi donanım ile gördüldü? Nasıl bir izlenim bıraktı? Gelin bir bakalım…

Vivo V2024A

Üst segment denildiğinde birçoğumuzun aklına gelen yonga, şüphesiz Qualcomm‘un Snapdragon 865 yongası oluyor. Bu yeni Vivo cihazı da, adeti bozmayarak rakiplerine göre “rakipsiz” olan Snapdragon 865’den güç alacak. Aynı zamanda segmenti itibariyle oldukça yeterli olan 8GB RAM ve Android 10 ile birlikte piyasaya sürülecek. Burada küçük bir parantez açmak da oldukça yerinde olacaktır. Cihazın yongası GeekBench testlerinde net bir biçimde yazmıyor; ancak üst segment bir cihaz olması ve aldığı puanların Snapdragon 865 ile uyuşması, bu cihazı birtakım teoriler ile baş başa bırakmaya yetiyor.

Bunların yanı sıra şuan için fazla bir bilgi ile karşımıza çıkmayan Vivo V2024A; tek çekirdekte 912, çok çekirdekte ise 3.291 puan alarak başarılı bir işe imza atıyor. Ha bu arada, cihaz ile ilgili yapılan bazı iddialar, şirketin farklı bir strateji izleyebileceğini gösteriyor. Öyle ki söylentiler, yeni amiral gemisinin Vivo adı ile değil, iQOO adı ile piyasaya sürüleceğini söylüyor. iQOO ise Vivo’nun alt markası olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı XiaomiRedmi, HuaweiHonor ve OPPORealme gibi…