20 Ocak 2022 Perşembe
Vivo Y70s posterleri ile karşımızda! Geliyor gelmekte olan!

Vivo Y70s posterleri ile karşımızda! Geliyor gelmekte olan!

Çin’in en popüler akıllı telefon üreticilerinden Vivo, bir süredir üzerinde çalıştığı Y70s’in posterlerini Weibo’da yayınladı. Geçtiğimiz günlerde GeekBenc testine bizleri karşılayan ve Exynos 880 5G’den güç alacak olan cihaz, şimdi de birkaç teknik detay ve tasarımsal ayrıntı ile haberlerimize konuk oldu. İşte karşınızda Vivo’nun yeni silahı; Vivo Y70s!

Çin’in popüler akıllı telefon üreticilerinden Vivo, yonga seti tarafında Samsung’un imzasını gördüğümüz Y70s cihazının posterlerini yayınladı!

Geçtiğimiz günlerde GeekBench‘de karşımıza çıkan ve Samsung imzalı yongasıyla dikkat çeken Vivo Y70s, şimdi de resmi posterleri ile haberlerimize konuk oldu. Özellikle Exynos 880 5G‘den güç alan ilk akıllı telefon olacak olması sebebiyle bizlere ufak çaplı heyecanlar yaşatan cihaz, tasarımsal olarak birçok detayın netleşmesi ile bazı pazarlarda fazlasıyla ilgi göreceğinin sinyallerini şimdiden vermeye başladı. 8GB RAM ve 128GB dahili depolamanın yanı sıra arka tarafa konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu, cihazı premium bir hissiyata bürüyor.

Yan tarafa entegre edilmiş parmak izi okuyucusu ile hem performanslı, hemde tasarımsal olarak hoş gözüken bir güvenlik önlemini bizlere sunacak olan Vivo Y70s, 18W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli pili ile de dikkat çekecek. Exynos 880 5G yongasıyla bir cihazına daha Samsung imzası attıracak olan şirket, tasarımsal olarak son zamanlarda moda haline gelen kamera kurulumu ve ekran yapısı ile karşımıza çıkacak. Arka tarafta az önce de bahsettiğimiz gibi üçlü kamera kurulumu bulunacak, ana kamera ise 48 megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Ön tarafa geldiğimiz zaman ise LCD panelli bir ekran ile karşılaşıyoruz. Delikli bir yapıya sahip olan bu LCD ekran, son zamanların özellikle amiral gemilerinde rastladığımız tasarımsal detayların iskeletini oluşturuyor diyebiliriz. Son olarak 5G desteğini de unutmadan cihazın renklerini belirtelim. Vivo Y70s, üç farklı degrade renk seçeneği ile birlikte kutudan çıkacak ve Vivo’nun pazardaki yeni kozu olacak.