20 Ocak 2022 Perşembe
Vivo X50 Lite’ın teknik özellikleri belli oldu!!!

Vivo X50 Lite’ın teknik özellikleri belli oldu!!!

Vivo’nun bir süredir üzerine çalıştığı X50 Lite’ın teknik özellikleri nihayet belli oldu

Daha önce  GCF ve WiFi sertifika listesinde ortaya çıkan Vivo X50 Lite, bugün de teknik özellikleriyle birlikte Google Play konsolunda görüldü

Çinli teknoloji devi Vivo‘nun geçtiğimiz günlerde  GCF ve WiFi sertifikası alan Vivo X50 Lite modeli, bugün de teknik özellikleriyle birlikte  Google Play Konsolun’da görüldü. Şimdi gelin sızdırılan bu özelliklere daha yakından bakalım.

Yukarıda listelenen bu tabloya göre X50 Lite,  1080 x 2340 piksel çözünürlüğe ve 480 PPI  FHD Plus bir ekrana sahip olacak. Buna ek olarak cihaz gücünü  Adreno 610 GPU ile desteklenen Snapdragon 665 yonga setinden alacak ve 8GB‘lık bir RAM ile gelecek. Bu arada yeri gelmişken hatırlatalım; Snapdragon 665 SoC ,sekiz çekirdekli 7nm’lik olarak üretilip piyasaya öyle  sürülmüştür. Google Play konsol, bu teknik özelliklerin yanı sıra cihazın bazı tasarım detaylarını da ortaya çıkardı. Buna göre X50 Lite günümüz modası delikli bir ekran tasarımı ile karşımıza çıkacak. Tahminimizce ön kamerada bu ekranın sol üst köşesinde yer alacak.

Son olarak Vivo X50 Lite‘ın lansmanı hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak Çinli şirketin cihazın tanıtım tarihini önümüzdeki  haftalarda açıklamasını bekliyoruz.

Editörün yorumu: Bildiğiniz üzere 12 Mayıs‘ta bazı Çinli şirketler yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürecek. Bu bilgiden yola çıkacak olursak, Vivo’da X50 modelini V19 ile birlikte tanıtabilir. Ancak yine de şirket resmi bir açıklama yapmadan bir şey söylememiz doğru olmaz.