05 Haziran 2020 Cuma
Vivo S6 5G nihayet tanıtıldı!!

Vivo S6 5G nihayet tanıtıldı!!

Vivo’nun 5G’li selfi telefonu S6 5G uzun bir aranın ardından görücüye çıkarıldı. Vivo renk ve tasarım konusunda adete çığır açmış.

Her geçen gün hakkında onlarca sızıntı çıkan Vivo S6 5G nihayet tanıtıldı. Exynos 980 ve 4.500 mAh pil ile çok canlar yakacak.

Vivo, bu yıl bir ilki gerçekleştirdi. Çinli şirket bir süredir üzerine çalıştığı ilk 5G‘li selfi telefonu Vivo S6 5G’yi nihayet görücüye çıkardı. Bu cazibeli telefonun resmi sloganı ise  “geceyi ve kendinizi aydınlatın” oldu.

Vivo S6‘da kullanılan,  halo + geniş diyafram + süper gece sahne algoritması sayesinde harika gece çekimi resimleri elde edebileceksiniz. Şirket bu konuda oldukça iddialı.. Bu senörlerden biri olan süper gece sahnesi algoritması, gürültüyü bastırırken ayrıntıları sağlamak için de yeni bir RAW alan gürültü azaltma algoritması ekliyor.

Vivo S6, 48 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro lens (4 cm’yi destekleyen) ve 2 megapiksel alan derinliği lensi dahil olmak üzere 48 megapiksellik bir kamera kurulumu ile geliyor. Ayrıca şirket cihazın ön kamerasında ise 32 megapiksellik ultra yüksek çözünürlüklü bir lense yer veriyor.  S6‘nın kamerasında  kullanılan yapay zeka, dolgu ışığı efektinin ortam ışığına göre sıcak ya  da soğuk olarak otomatik olarak ayarlayıp düzenliyor. Ayrıca cilt tonunu’da daha pürüzsüz bir hale geliyor.

Buna ek olarak, vivo S6, insan sahne ayırma teknolojisi, renk, güzellik,  tek düğmeli bulanıklık modu ve süper selfi 2.0 modları ile adeta şov yapacak.  Caz Siyahı, Kuğu Gölü ve Tuna (Danube) renkleriyle birlikte gelen cihaz 3B kavisli tasarımı ile gözlerimizi kamaştırıyor. Teknik özelliklerine değinecek olursak Vivo S6, Exynos 980 ve 4.500 mAh pili ile sizlere uzun ömürlü bir performans sunuyor.