05 Haziran 2020 Cuma
Vivo S6 5G resmi posteri yayınlandı!!! 48 megapiksel kamera ve daha fazlası..

Vivo S6 5G resmi posteri yayınlandı!!! 48 megapiksel kamera ve daha fazlası..

Vivo bu hafta bir süredir üzerine çalıştığı ilk 5G’li selfi cihazını S6’yı tanıtacak. Cihaz resmi postere göre 48 megapiksel bir kamera kurulumu ile gelecek.

Vivo bir süredir üzerine çalıştığı 5G’li selfi telefonu S6’nın tasarımını ve kamera özelliklerini ortaya koyan bir poster yayınladı

Bu hafta çoğu akıllı telefon üreticileri yeni cihazlarının lansmanlarını gerçekleştirecek. Bunların başında Huawei  P40 serisi ve Redmi K30 Pro yer alırken, Vivo da 5G’li selfi telefonu S6 ‘yı görücüye çıkaracak. Şirket, bugün Çinli aktör Turbo Liu ile cihazın tasarımını ortaya koyan bir poster yayınladı.

Vivo S6 kamera tasarımında tıpkı Redmi K30 Pro‘ya benzer dairesel kurulumdan yararlanıyor. Buna ek olarak cihaz daha önce de dediğimiz gibi çift delikli ekran tasarımı ile geliyor.  S6 5G‘nin pil kapasitesi şuana kadar henüz onaylanmasa da telefonun  18W‘a kadar hızlı şarj (9Vdc, 2A) destekleyeceğini Çin 3C web sitesinden aldığı sertifika ile biliyoruz.

Ayrıca resimden de anlaşılacağı üzere Vivo S6, 48 megapiksellik bir kamera ile karşımıza çıkacak. Buna ek olarak cihaz Pembe, Mavi ve Beyaz renk seçenekleri ile gelecek.

Son olarak cihazın teknik özelliklerini hatırlayacak olursak S6, diğer selfi cihazlarına kıyasla 5G‘yi destekleyen ilk akıllı selfi telefonu olacak. 6.44 inç FHD Plus Süper AMOLED delikli ekran ile gelen S6 gücünü Qualcomm Snapdragon 712 yonga setinden alıyor. Ayrıca şirket bu telefonda  8GB RAM ve 256GB dahili hafızaya yer veriyor.  Kamera özelliklerinden bahsedecek olursak Vivo S6 48MP (birincil) + 8MP (ultra geniş) + 2MP (makro) + 5MP (derinlik) dört kamera kurulumu ile gelecek. Son olarak şirket ön tarafta 32 megapiksel selfi kamerasına yer verirken 4.100 mAh pil ile günü rahatlıkla çıkarmınıza olanak sağlayacak.