10 Temmuz 2020 Cuma
Vivo Super FlashCharge detayları belli oldu

Vivo Super FlashCharge detayları belli oldu

Akıllı telefonların en önemli alım kriterlerinden birisi pilleri. Pil teknolojisi gelişmese de şarj teknolojisi inanılmaz bir şekilde gelişiyor. İşte yeni nesil Vivo Super FlashCharge teknolojisi ve getirdikleri…

Vivo, yakında tanıtacağı amiral gemisi modellerinde kullanacağı 55W Super FlashCharge hızlı şarj sistemi ile fark yaratacak.

Hızlı şarj teknolojileri telefon pazarına 2013 yılında Qualcomm‘un Quick Charge sistemi ile giriş yapmıştı. 2013‘ten günümüze hızla gelişen bu teknolojilere 2018 yılında iPhone X ile Apple da geç olsa da giriş yapmıştı. Yapmıştı yapmasına ama hızlı şarj için gerekli olan adaptör ve kablo 999 dolarlık iPhone X‘un kutu içeriğinden çıkmıyordu. Neyse konumuz Apple‘ın aksesuar satma merakı değil. Konumuz yine Çin ve devrim yaratan teknolojileri.

Çinli firma olan Vivo, çok yakında yeni amiral gemisi modeli ile karşımıza çıkacak. Bu zamana kadar kullandığı hızlı şarj teknolojileri ile büyük beğeni toplayan Vivo, şimdi bu alanda bir devrim yaratmak için kolları sıvamış durumda. Vivo Super FlashCharge olarak isimlendirilen bu teknolojinin 55W hızlı şarj desteği sunacağı söyleniyor.

Peki, bu 55W hızlı şarj ne anlama geliyor? 55W kablolu hızlı şarj sayesinde 4.000 mAh kapasiteli bir batarya yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede doldurulabiliyor. Ancak bu teoride böyle. Bataryanın sağlığı için bu süre muhtemelen biraz daha uzatılacaktır. Ancak yine de 30-40 dakika gibi bir sürede telefonu tamamen şarj etmek günümüz için muhteşem bir haber.

Vivo Super FlashCharge

Aslında Vivo‘nun 55W şarj hamlesine karşılık OPPO‘dan daha önce hamle gelmişti. OPPO 65W hızlı şarj desteğini belli başlı tepe modellerinde kullanmaya çoktan başladı. Ancak yine de buna alternatif 55W hızlı şarj teknolojisinin geliştirilmesi oldukça sevindirici. Quick Charge 5 ile 32W hızlı şarjın üzerine çıkamayan Qualcomm, bakalım rakiplerinin gerisinde kalmayı tercih edecek mi yoksa yeni bir şarj teknolojisi ile karşımıza çıkacak mı?