10 Temmuz 2020 Cuma
iQOO Çin pazarından çıkıp Hindistan pazarına merhaba diyor

iQOO Çin pazarından çıkıp Hindistan pazarına merhaba diyor

Vivo’nun alt markası olan iQOO bir süredir kendi kanatları ile uçmaya çalışıyor. Bu sayede Hindistan pazarına girmeye karar veren iQOO iki yeni model ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Peki başarılı olabilir mi?

Merakla beklenen açıklama geldi ve iQOO Hindistan pazarına resmen merhaba dedi. 1 Yıl önce kurulan şirket bugün Çin dışına gerçekten çıkıyor…

Vivo‘nun alt markası olan iQOO, aslında bir alt marka gibi değil de zaman zaman üst marka gibi pazara kendini konuçlayan bir üretici konumuna kendini soktu. Vivo ile Çin pazarında yollarını ayıran iQOO Hindistan pazarına girmek için gün sayıyordu ve bugün de ilk resmi açıklama geldi.

iQOO Hindistan Pazarlama Direktörü Gagan Arora, Şubat ayının ikinci haftasında Hindistan’da iki akıllı telefonu tanıtacaklarını ve hemen de satışa sunacaklarını doğruladı. Ayrıca, cihazların özellikleri ve beklenen fiyatlandırması hakkında bazı bilgiler paylaştı. Arora şunları söyledi;

İki farklı telefon tanıtacağız. Bunlardan birisi 4G destekli diğeri de tahmin edeceğiniz üzere 5G desteğine sahip olacak. 5G destekli telefonun Qualcomm Snapdragon 865 yonga setine sahip olacak ve pil tarafında büyük bir inovasyon ortaya koyacak. Sektörü bu noktada değiştireceğiz. Bu da Hindistan’a özel bir seri olacak.

Arora 4G destekli telefon için bir yorum yapmadı ve anlaşılan o ki; 4G destekli yeni iQOO, Snapdragon 855 yonga seti ile karşımıza çıkacak. Fiyatlandırma tarafında ise iQOO markası her zaman “en ucuz ben olacağım” diye bir kaygı taşımıyor ve malzeme kalitesinden asla ödün vermek istemiyor. Bundan dolayı da fiyatların çok da ucuz olacağını düşünmüyoruz.