05 Nisan 2020 Pazar
Vivo V1963A kod adı ile yeni bir telefon göründü

Vivo V1963A kod adı ile yeni bir telefon göründü

Vivo yoluna hız kesmeden devam ediyor. Biz Vivo hayranları ile buluşmaya hazırlanan Çinli üretici yeni bir telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor…

Orta-üst segment akıllı cihazların son dönemde vazgeçilmezi olan Snapdragon 765G kervanına Vivo’da katılıyor! İşte Geekbench’de görülen Vivo V1963A…

Son dönemde oldukça popüler bir çip halini alan Snapdragon 765G, Xiaomi ve OPPO gibi büyük markaların ardından Vivo‘da da görüldü. Zamanla orta-üst segment cihazların vazgeçilmezi olacak olan Snapdragon 765G, gerek performansı gerekse pil verimliliği açısından bir çok çipi geride bırakıyor. Son olarak Geekbench’de Vivo V1963A modelinde görülen çip, testlerde aldığı ve özellikle orta-üst segment bir cihaz içim azımsanmayacak skorları ile ben buradayım diyor.

VIVO V1963A

VIVO V1963A

Vivo V1963A‘nın tek çekirdekte ki performans skoruna baktığımız zaman 2129, çok çekirdekli testteki performans skorunun ise 5276 olduğunu görüyoruz. Aynı zaman da 6GB RAM kapasitesi ile gelecek olan cihazın, Android 10 (Q) ile beraber geleceği de listede ki bir diğer detay olarak göze çarpıyor. Yonga seti belli değil ama teknik verilere baktığımızda işlemcinin Snapdragon 765G seviyesinde bir yonga seti olacağı belirtiliyor. 1.8 ghz hızında çalışıyor, 8 çekirdek ile de son derece performanslı bir kullanım sağlıyor. Vivo‘nun V1963A modelinin hangi seri altında çıkacağı henüz netleşmese de özellikleri bakımından S veya Z serisine mensup bir cihaz olacağı söylenebilir.

Vivo Türkiye pazarına kısa süre içinde girecek. Bizim tahminimiz bu baharda Vivo Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapacak ve birçok yeni modelini de bizlerle buluşturacak. Bakalım neler olacak?