05 Nisan 2020 Pazar
Vivo X30 kamera özellikleri 3 video ile tanıtıldı!

Vivo X30 kamera özellikleri 3 video ile tanıtıldı!

Vivo X30 kısa süre içinde tanıtılacak. Peki telefon bize kamera tarafında ne sunacak? Bugün 3 farklı video ile bu özellikler resmen ortaya kondu. İşte telefonun tüm detayları…

Bugün Vivo X30 kamera özellikleri 3 farklı video ile bizlere gösterildi. Vivo yapılmayanı yapıyor ve 50mm lens özelliğini telefonlara getiriyor.

Akıllı telefon pazarında rekabet her geçe gün kızışırken üreticilerin daha iyi kamera deneyimi için büyük bir çaba harcadıklarını görüyoruz. Şu anda dünya üzerinde teleskobik lense sahip 2 telefon var. Huawei P30 Pro ve OPPO Reno 10X Zoom. Bunlara bir de Vivo X30 eklenecek. Zira ortaya çıkan görseller ve bugün sızdırılan video ile bunu net bir şekilde anlayabiliyoruz. Vivo X30 kamera özelliklerini anlatan 3 farklı video bugün Vivo tarafından yayınlandı ve Çin televizyonlarında gösterilmeye başlandı. Madem teleskobik zoom teknolojisinden bahsettik 60X Zoom özelliğini gösteren reklam videosunu birlikte izleyelim.

Diğer iki video ise bugüne kadar görmediğimiz bir özelliği bizlere sunuyor. Bildiğiniz üzere portre lenslerin 52mm olduğunu görüyorduk. Oysaki Vivo burada ciddi bir fark koyarak 50mm özel bir lens ile portre çekimini sağlayacak. Bu çekim reklamda gördüğünüz üzere video çekerken de çalışacak. Diğer videolara geçmeden önce telefonun kamera özelliklerini size aktaralım.

Ana kamera 64 megapiksel olacak ama bu Sony IMX686 mı yoksa Samsung üretimi bir sensör mu olacak henüz belli değil. Bu noktada Vivo‘nun Samsung ile yakın bir iş ilişkisi var ve Vivo Samsung üretimi sensöre daha yakın. Yukarıda bahsettiğimiz 50mm portre lensi ise 32 megapiksel olacak. 60X Zoom özelliğine sahip periskop lens ise OPPO Reno 10X Zoom gibi 13 megapiksel olacak ve bir de 8 megapiksel geniş açı lens bulunacak.

Diğer videoda oldukça güzel ve cezbedici olmuş. Özellikle oyuncu kıza bayıldık 😉 Bu videoda da odaklama konusunda telefonun ne kadar uzman olduğu aktarılıyor…