05 Nisan 2020 Pazar
Vivo X30 kamera tarafında OPPO’yu takip edecek

Vivo X30 kamera tarafında OPPO’yu takip edecek

Vivo’nun yeni nesil amiral gemisi telefonu Vivo X30 ile tanışmaya günler kalmışken bugün sızan bir görsel ile birlikte telefonun OPPO Reno 10X Zoom gibi periscope lense sahip olacağı kesinleşti.

Bir süredir haberlerini paylaştığımız Vivo X30 kamera tarafında bize ne sunacak? Vivo bugün paylaştığı görsel ile durumu netleştirdi…

Vivo yeni nesil bir amiral gemisi ve aslına bakarsanız yeni bir seri üzerinde çalışıyor. Bu konuda çok fazla haber paylaştık ve bugün ilk defa resmi görsel ortaya çıktı. Hem de tanıtım videosu ile birlikte. Vivo X30 kamera tarafında bize ne sunacak bu oldukça merak edilen bir soruydu ve bugün bu soru bir bakıma cevaplanmış durumda.

Vivo aynen kardeşi OPPO gibi (Reno 10x Zoom modelinde olduğu gibi) periscope telefoto lens ile karşımıza çıkacak. Yeni telefonda üçlü kameranın yanına konuşlandırılan bu kameranın 60x Zoom yapacağı da gelen bilgiler arasında. Çinli kaynaklar X30‘un zoom performansının OPPO Reno 10x Zoom modelinden çok daha iyi olacağını söylüyor.

Aralık ayı içinde tanışacağımız telefon kamara deneyimi açısından profesyonel kamera özellikleri bize sunacak. Vivo X30 40 megapiksel Vivo X30 Pro ise 60 megapiksel kamera sensörüne sahip olacak. Bununla birlikte telefonda OLED ekran ve 90Hz tarama hızı da olacak. Henüz büyük üreticiler 90Hz tarama hızı ile tanışabilmiş değil ama Çinli üreticilerin orta segment telefonlara bir bu özelliği sunmaya başladıklarını görüyoruz.

Reklam videosunda renklere önem verildiğini ve coral renklerin kullanıldığını görüyoruz. Vivo X30 bize ne sunacak ve bunu ne kadara sunacak bunu da kısa bir süre içinde öğreneceğiz…