11 Ağustos 2020 Salı
Vivo X30 sanki Samsung üretimi gibi olacak!

Vivo X30 sanki Samsung üretimi gibi olacak!

Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre Vivo X30 Samsung’dan birçok donanım ve özellik alacak. Peki bunlar ne? İşte detaylar ve yeni sızıntılar…

Bir süredir haberlerini yaptığımız ve sızıntılarını paylaştığımız Vivo X30 ile ilgili son bilgiler Samsungçuları kızdıracak. İşte detaylar…

Bir süredir Vivo‘nun yeni bir amiral gemisi seri üzerinde çalıştığını söylüyoruz. Vivo X30 ismi ile anılan yeni telefon ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Aralık ayında tanıtılması beklenen telefonun kamera tarafında çok iddialı olacağı belirtiliyor. Daha Vivo NEX 3‘e tam olarak alışmadan X30‘un pazara sunulması oldukça ilginç bir durum olacak ama Vivo son yıllarda hiç olmadığı kadar agresif. Zaten IQOO markası da bunun en büyük göstergesi.

Bugün gelen bilgilere göre Samsung yapımı yeni nesil 5G destekli Exynos 980 yonga seti ilk bu telefonda kullanılacak. Bununla birlikte 60X Zoom yapabilen 64 megapiksel bir kamera sensörü ile gelecek ve bu kamera sensörü de yine Samsung üretimi GW1 olacak.

Bu noktada gelen bilgiler arasında fiyat ile ilgili de bir sızıntı var. Ortaya çıkan bilgilere göre telefonun fiyatı 540 dolar seviyesinde olacak. Donanım tarafında bu kadar dolu bir telefonun kendisi kadar dolu olmayan Huawei ve Samsung amiral gemisi modellerin yarı fiyatına satılmasına bakalım sektör ne diyecek?

Vivo Türkiye pazarına bu telefonu getirir mi bilinmez ama Vivo‘nun da 2020 yılı itibariyle Türkiye pazarına resmen gireceğini belirtelim. Bakalım Andy Liu abimiz hangi ürünleri hangi fiyattan bizlere sunacak?