11 Ağustos 2020 Salı
Vivo X30 5G desteği ve Samsung işlemcisi ile geliyor

Vivo X30 5G desteği ve Samsung işlemcisi ile geliyor

Vivo Türkiye pazarına girmeden yeni yen modelleri ile aklımızı almaya devam ediyor. Bugün de Samsung Exynos 980 destekli Vivo X30 ortaya çıktı!

Vivo CEO’su Shen Wei tarafından duyurulan Vivo Samsung ortaklığı ilk meyvesini vermiş gibi görünüyor. İşte 5G destekli Vivo X30’dan ilk görüntüler…

Akıllı telefon pazarında Samsung Çinli üreticiler ile ortaklık yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay Xiaomi Samsung üretimi 108 megapiksel GW1 sensörünü (Mi Mix Alpha) ilk kullanan üretici olmuştu. Vivo CEO‘su Shen Wei yaptığı bir açıklama ile Vivo Samsung ortaklığını duyurmuş ve birlikte çok daha iyi işlere imza atacaklarını söylemişti. O günden sonra Samsung‘u ilk 5G destekli yonga seti Exynos 980 kullanan ilk telefonun Vivo X30 olacağı yorumları da yapılmaya başlandı.

Telefonun bu yıl tanıtılan Vivo X27‘nin devam modeli olacağı belirtiliyor ve ortaya sızan bazı görseller de Vivo X30 serisi ile ilgili de bilgileri ortaya çıkarıyor. Öncelikle Samsung‘un ilk 5G destekli yonga seti Exynos 980‘nin X30 modelinde kullanılacağını görüyoruz.

Telefonun önden tamamen ekrandan oluşa bir yapısı göze çarpıyor. Bu da pop-up açılan bir kameranın varlığını doğruluyor. Bununla birlikte arkada da üçlü bir kamera yapısına işaret ediliyor. Vivo Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanırken bu telefon sizi heyecanlandırmış olabilir ama heyecanlanmayın zira bu telefon 5G destekli bir model olacak. Bu sebeple Vivo X30‘un ülkemiz pazarında satış yapması imkansız gibi görünüyor.

Bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Bakalım Samsung yeni teknolojilerini Çinli markalardan ne kasar sonra kullanmaya başlayacak?